Wszystkie warsztaty odbywają się raz w miesiącu

Europejskie

Nauka geografii nie musi i nie powinna polegać na żmudnym wpatrywaniu się w atlas. Może być wspaniałą przygodą!

Wiedza zdobywana dzięki zabawie i przeżyciu jest przyswajana nieświadomie, ale bogatsza i trwalsza niż oparta głównie na zapamiętywaniu. Warsztaty europejskie to zajęcia, które przekazywane we właściwy sposób potrafią zaciekawić, nakłonić do szerszego poznawania i zgłębiania nowej wiedzy. Dlatego warto już małemu Przedszkolakowi wpoić zainteresowanie i przyjemność odkrywania świata. W końcu WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ W PRZEDSZKOLU.

Małego Einsteina

Warsztaty „Małego Einsteina” to połączenie pasji, nauki i zabawy. Podczas naszych zajęć kładziemy szczególny nacisk na interakcję pomiędzy prowadzącym a młodymi odbiorcami. Teoria idzie w parze z praktyką, a każde zagadnienie jest zobrazowane za pomocą efektownego doświadczenia

Dzieci przeprowadzają pod okiem nauczycieli  eksperymenty z różnych dziedzin nauki. Zachęcamy maluchów do samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów drogą dedukcji. Odkrywanie świata poprzez zabawy badawcze i zabawy dydaktyczne są najlepszą formą, jaką dorośli mogą zaoferować dziecku dla zaspokojenia jego naturalnej ciekawości. Chęć zdobywania wiedzy jest motorem ich rozwoju. Chcemy pomóc im dostrzec magię nauki, by tworzyły definicje na miarę swojego rozumienia rzeczywistości i budowały własne teorie.

Kuchcikowo

Warsztaty kulinarne dla dzieci to możliwość poznawania różnych smaków, zapachów, wykonywania samodzielnie wspaniałych pyszności

Ich celem jest w szczególności podnoszenie świadomości zdrowotnej dzieci, przechodzenie na wyższe poziomy rozwoju poznawczego poprzez ćwiczenie różnych funkcji i wreszcie kształtowanie praktycznych umiejętności samoobsługowych dzieci w wieku przedszkolnym. Warsztaty kulinarne to idealny pomysł na twórcze spędzenie czasu dla dziecka. W miłej atmosferze dzieci uczą się pracy w grupie, zdobywają doświadczenia kulinarne, a przy okazji dobrze się bawią. Celem zajęć jest przekonanie dzieci, że przyrządzane samodzielnie posiłki mogą być smaczne i zdrowe. Zwieńczeniem zajęć jest wspólna konsumpcja przygotowanych potraw. Wspólne przyrządzanie posiłków będzie również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.

Plastyczne

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzięki plastyce dziecko nie tylko pobudza i wyraża swoje myśli oraz emocje, ale również zaspakaja potrzebę ekspresji

Jednym z wielu zadań przedszkola jest stymulowanie rozwoju takich zdolności dzieci, dzięki którym kształtują one swoją osobowość, zwiększając tym samym szansę powodzenia w szkole i w życiu. Przedszkole ma stworzyć dzieciom warunki, w których znajdą odwagę, aby podjąć wyzwania i wykorzystać własne możliwości oraz zdolności, uczyć wiary we własne siły, jak również starać się usuwać zahamowania, poczucie niepewności. Wydaje się oczywiste, że jednym z lepszych, a być może najlepszym sposobem wspomagającym wszechstronny rozwój dziecka, a przy tym harmonijny rozwój osobowości są zajęcia plastyczne.

Przedszkole Pszczółka Maja
ul. Kąty Grodziskie 56